71. den Te Araroa: Jeden z nejkrásnějších dnů & Neobyčejně obyčejný den & Jsme zase ve formě; Cass-Lagoon Track, Mt Bruce, Harper River, Hamilton River, Mount Ida (2208 km)

V noci jsem nemohla spát, protože jeden kluk v našem pokoji chrápal 🤨🤔 Bohužel daň za cenově dostupný pokoj… a to jsme tam byli celkem jen 4 lidi. Ještě v půl druhé ráno jsem datlovala na mobilu s nadějí, že mě časem přemůže únava 😡

Vykopali jsme se v půl sedmé a šli si dobalit věci do společenské místnosti, abychom nerušili „spolubydlící“. Spíš spoluchrápající 😆

V kuchyni už si vyvonění turisti připravovali papáníčko – měli různé sýry, chleba a další dobroty. Nám zbylo pár hnusných levných sušenek a chleba neuvidím ještě dlouho 🤔 Dost mě štvali a dost jsem jim záviděla 😂😂😂😂😂😂😂

Když jsme šli na stopa, 45 minut nám NIKDO nezastavil. Tomáš šel obejít lidi na parkovišti a nabízel peníze, když nás někdo odveze. Jedna paní řekla, že nás odveze, když 10 minut nikoho nenajdeme. Bylo to tak trapný a tak zoufalý 🙈🙏🙈 Asi tady má každý baťůžkářů plný zuby.

Nakonec nás oslovil kluk, co přišel stopovat po nás, že nás odveze, jinak on bude čekat déle – než se dostane na řadu po nás. Nakonec jsme vymysleli, že může auto zaparkovat u hotelu, kde jsme měli jídlo, a tak se již nikam nevracel a bylo to výhodné pro všechny. On si dělal krátký výlet po horách, a tak hledal místo, kde nechá bezpečně zaparkované auto a bude to mít kousek od začátku trailu – eventuálně pár km dostopuje.

Hotel, kde jsme měli balík, byl zavřený, ale nějak jsme se dobouchali. Za vyzvednutí jsme dali 10 dolarů. Na štěstí jsme tam mohli nechat odpadky a neplatit ještě za to…

V 9:30 jsme vyšli na trail. Cesta vedla po silnici, ale brzy jsme se dostali na vedlejší cestu a opravdový trail.

Po delší době vidíme ovečky. Jedné staré bezzubé jsme dali jednu datli. Vypadala jako v sedmém nebi.

První dvě hodiny s naloženým batohem byly krušné, navíc jsme stoupali 600 metrů nahoru. Pak jsem si docela zvykla.

Dnes jsme šli po pěkném upraveném trailu. Potkali jsme jednu rodinu s malými dětmi a jednu slečnu a jinak jsme šli zase sami 😂😂😂

Chata – malá, ale útulná!

Objektivně se šlo dobře. Trail byl super upravený. Šli jsme okolo vody a přes hodně kamenů, ale na zdejší poměry to byl luxus. Subjektivně máme každý na zádech okolo 5 kg jídla na 5 dní a s tím se postupně musíme popasovat.

Veledůležitá operace 😂😂😂… Tomáš mi lepí náplasti na puchýře. Cítím každý krok. Už ani nevím, jaké to je, když člověka nic nebolí.

Další chata byla celkem hard core 😑🙈 To jsem neměla vůbec chuť jít dovnitř.

Trail

Odpočinek a větrání nohou. Úplně nám hoří chodidla.

Navečer jsme se hecli a šli jsme ještě asi 8 km přes údolí. V poznámkách psali, že se hodně brodí potoky – a je lepší mít mokré nohy teď večer a ne ráno, když je zima. Pěknou chatu jsme míjeli okolo 18h a když bylo hezké počasí, je brzy na to už v šest stavět… vůbec se mi sice nechtělo, ale přemohla jsem se a odvedli jsme ještě pořádný kus „práce“.

A hlavně jsme prožili naprosto dokonalý večer. Slunce už tak nepálilo. Brodili jsme asi 10x, ale už s humorem a smíření. Příroda okolo nás byla moc krásná – člověk nevěděl, kam se dřív dívat a radostí jásala každá buňka těla. Zažili jsme krásný letní podvečer a všechno měli jen pro sebe. Totální uvolnění a pohoda.

… Když můžeš sníst jednu čokoládu denně, ale máš chuť na knedlíky 😃 Dnes padla jedna čokoláda, ale jíme to už jen jako hmotu – jen kvůli energii. Nemůžeme už sladkosti vystát. Dala bych si chlupatý knedlíky od mé mamky 😋😘❤

Broděníčko.

Broděníčko – pohled na zaplavený trail.

Výhledy 😃

Užíváme si to! Celá ta krása jen pro nás dva ❤👍

Poslední brodění. Asi desáté za večer 🙈

Skončili jsme asi v půl deváté. Po několika broděních jsme ještě šli dlouho roštím a i bažinou a ještě přelézali plot 🙈 I tak to bylo dobrodružství a dokonalý večer. Kdo to má zažít tak krásné pohledy na hory bez davů turistů? Okolo nás rostla žlutá tráva a zapadající slunce dalo špičkám hor úplně jiný rozměr. Zlatavá krajina měnila svůj ráz každou minutu.

Zaparkovali jsme to na férovku na posečeném poli a uvařili si nudle.

Když jsme v půl desáté nafukovali matračky, podívala jsem se Tomášovi přes rameno, protože to vypadalo, jako když nám někdo do stanu zasvítil čelovkou.

Byl to měsíc. Dnes je úplněk. Nejdříve vykukoval z poza hory, a pak se postupně ukázal v celé své kráse. „Východ“ měsíce trval jen pár minut. Vypadalo to, že je od nás blízko na dosah ruky, jako bychom byli ve filmovém studiu. Jak postupně stoupal nad hory, byl to naprosto MAGICKÝ ZÁŽITEK.

Jsme na kopci a vidíme na obě části údolí. Pod námi lehce šumí voda. Vzduch je nasládlý jako po fících – připomíná mi vůní vzduchu v Řecku. Jinak je tu naprostý klid, jen občas slyšíme kachny a přes pole, kde spíme, proběhl zajíc.

Máme otevřené dveře od stanu, a tak se skrz šíťku můžeme dívat na hvězdy, které se postupně objevují na obloze. Asi dnes neuvidíme tolik hvězd jako obvykle, jelikož měsíc svítí tak, že už nepotřebujeme ani čelovku.

Dnes to byl jeden z nejkrásnějších dnů na Zélandu.

70. den Te Araroa: Coasttocoast & Co tě nezabije...; Coast to Coast 2020 Race Running Part, Deception River, Goat Pass, Bealey River, Arthur's Pass (2172 km)
72. den Te Araroa: V noci zima, přes den 37 C & ZÁZRAČNÝ stop; Lake Selfe, Hitch from Lake Coleridge around Rakaia River, Turtons Saddle, A Frame Hut (2254 km)

5 Replies to “71. den Te Araroa: Jeden z nejkrásnějších dnů & Neobyčejně obyčejný den & Jsme zase ve formě; Cass-Lagoon Track, Mt Bruce, Harper River, Hamilton River, Mount Ida (2208 km)”

  1. Už se těšíš domů, z posledních videí a blogů je to cítit, já si vlastně díky tomu uvědomil, že už pomalu stříháte metr a budete již brzo doma, což Vám přeji – budete plni zážitků a budete si užívat to, co je Vám teď dobrovolně nuceně odepřeno. Akorát si také uvědomuji, že tu bude bez Vás smutno, docela jsme si na Vás zvykli a stalo se tak nějak samozřejmostí, že člověk putuje Vašima očima u protinožců 🦘. A také si člověk uvědomí, jak dlouho už jste na trailu a že jste strávili vánoce a vše to hezké co k nim patří na druhé straně polokoule. Tak užívejte poslední dny a těšte se na dobroty od maminky, ty budou po tak náročné cestě obzvláště vypečené 😊. Ahoooj z Prahy

    1. Ahoj Jirko ještě jednou 😊 Ty umíš věci tak krásně popsat a zformulovat. Měl by ses s tím živit nebo alespoň psát blog! NO, jsme plní protichůdných dojmů. Jsem zvědavá, co z toho jak uzraje a jak to všechno nakonec vykrystalizuje. Fakt je, že nejsem normálně emotivní, ale tady mě to nějak skolilo. Nicméně Jižní ostrov je překrásný a i když z nás tahají peníze, jak mohou, tak mnoho míst je tu pohádkově hezkých!!! Děkujeme za podporu, každý tvůj komentář nás moc těší!

      1. Potěšení je na mé straně, já děkuji a přeji Vám krásný víkend, naši světošlápci 🙂 👋

  2. PS – vzhledem k časovému posunu příspěvků a videí – v jakému datu plánujete poslední zářez na NZ?

  3. Ahoj Jirko, byli bychom rádi, kdyby byl poslední zářez do 20 dnů 😎 Už se oba moc těšíme domů. Papa

Napsat komentář