PCT – 68. den na trailu; úžasné výhledy na Mt. Shasta, McCloud River

Ráno jsme vstali kolem šesté, Tomáš došel pro ursak s jídlem, který si teď pravidelně vážeme na strom mimo kemp, a výjimečně jsme si dali snídani ve stanu. Nemáme už žádné tyčinky, a tak jsme si zalili vločky studenou vodou. Ráno ještě otravují komáři, proto jsme jedli vevnitř.

Cesta dnes byla pěkná. Hned ráno nás oslnil pohled na Mt. Shasta. Z majestátní hory, jejíž dolní polovina byla před obědem ještě zahalena do oblak, jsme nemohli odtrhnout oči. Její výjimečná krása nás nutila se za ní stále a stále otáčet 🙂 Jakoby vystupovala z moře.

Za hodinu se nám nabídl pohled do celé krajiny a oba jsme si v tu chvíli pomysleli: paráda, to je přesně to, proč tu jsme. Výhled byl dechberoucí 🙂 Zakrslé keře nalevo z dálky působily jako čajovníky 🙂 Po cestě kvetlo spoustu kytiček včetně bílých lilií.

Za takový kousek by se nemusel stydět žádný zahradník 🙂

Může mít vaše toaleta lepší výhled? 🙂 🙂

Dopoledne jsme dvakrát chytili signál, což nás na hodinu zdrželo. Potřebovali jsme rychle vyřídit emaily a hlavně objednat další várku potravin z Amazonu jako např. vločky, čokoládové máslo, jerky, kafe od Starbucks 🙂 – je fantastické, ledový čaj a další. Doručení může trvat až pět dní, a tak je třeba věci řešit předem.

Dnes jsme potkali obrovského ještěra! Wuaaa… A srnku 🙂

Také jsme měli dlouhou pauzu na oběd. Po ní jsme sice vyráželi až kolem třetí hodiny, ale i tak se nám podařilo ujít ještě dalších 12 mil 🙂 Celkem jsme to dnes vytáhli na 23 mil – před sedmou jsme se rozhodli už postavit stan, protože máme oba velký deficit z nevyspání. Také jsme dnes slézali veliký kopec dolů a mně už pořádně bolely nohy 🙂

Co je na PCT nejlepší? Můžete kempovat KDEKOLIV se vám zachce. Třeba přes poledne u vody 🙂

Umyli jsme se v řece. Voda byla studenější, ale nebylo to tak zlé, a uvařili jsme si vločkovou a bramborovou kaši.

Část řeky měla vápencové podloží 🙂

Dnes jsme potkali jednoho hikera z Texasu, odhaduji, že mu bylo přes šedesát let. Byl ohromně vtipný, ale také moudrý. Smáli jsme se tomu, jak je v Kalifornii svým způsobem Texas nepopulární díky rozdílnému názoru na současného amerického prezidenta, který má v Texasu podporu, avšak zde v Kalifornii je, řekla bych, až móda dávat najevo, jak s ním zde lidé nesouhlasí. Američani z Kalifornie o své nevoli vůči Trumphovi mluví při každé příležitosti. Pak jsme se smáli barometru předpovídání teroristických útoků v USA, atd. atd. a obecně stupidním věcem, na které můžete v televizi narazit, což je také důvod, že ji doma nemáme 🙂

A co moudrého nám tento zkušený hiker řekl? Že si z trailu nebudete pamatovat cestu jako takovou, ale vždycky budete vzpomínat na lidi, se kterými jste se setkali. A to je svatá pravda.

Spali jsme na míli 1468 a ušli jsme 37 km.

PCT - 67. den na trailu; Shasta Trinity a myši na spotu
PCT - 69. den na trailu; kilo cukru na dva dny, večerní přesun do Mt. Shasta City

One Reply to “PCT – 68. den na trailu; úžasné výhledy na Mt. Shasta, McCloud River”

  1. Z toho dnešního zápisku už sálá zase radost a nadšení, to mám radost 🙂 Ta hora je fakt nádherná, snad už teď bude jenom líp!

Napsat komentář