36. den Te Araroa trail Nový Zéland: Vyplouváme, ahóóój! Wanganui River Day 1, John Coull Campsite (1 233 km)

Budíček zazvonil v šest. Dnes máme bezpečnostní školení až v 6:45, ale do budovy jsme se vetřeli už před půl sedmou, abychom si dobili mobily. Nevíme totiž, jak se nám podaří dobíjet během 5 dní na vodě 😆 Pro probuzení jsme si dali dobrou kávu, tak se nám vstávalo zvesela ☕ Tomáš kafe skoro nepije, tak mi dá vždy i to jeho 👍

Na školení nám vysvětlili, jak se jezdí po řece, na co si dát pozor, jaký den nás co čeká, kde budeme spát nebo jak stabilizovat loď v případě, že se kýve – třeba díky vlnám od motorového člunu nebo peřejím, které budeme proplouvat. Musím říct, že zrovna tato rada mi dala nejvíc – sedět rovně se zapřenýma rozkročenýma nohama fungovalo 👍 Také nás upozornili na několik těžších úseků. Dle mě školení smysl mělo, navíc bylo vedeno zábavnou formou 😀

Na lodě v létě vyplouvá hodně lidí, není to záležitost jen TA hikerů. Je možnost půjčit si loď na 3, 5 a 7 dnů. Společnost, kde jsme kupovali lodě, za nás udělala i rezervaci ubytování, které na vodě bylo. Celkem pro dva lidi stálo půjčení lodí plus dvě ubytování 460 dolarů, což je fakt strašný ranec… Myslím, že si to mnoho lidí zde ani nemůže běžně dovolit.

Po školení jsme si šli vyzkoušet záchranné vesty a nasedli do malého autobusu, který nás odvezl na místo, odkud vyplouváme. Tady nám prakticky ukázali, jak se pádluje, zatáčí nebo upevňují barely s věcmi a jídlem a konečně jsme vypluli!

Plulo se nám docela fajn, byla jsem ráda, že jsme měli v létě trénink na Sázavě! Na vodě jsme spolu podruhé v životě 🙈 Sázava byla tenkrát uplně klidná, ale alespoň jsme si sjeli pár jezů. Tady jsme po zkušenostech s několika peřejemi ještě upravili styl. Voda dnes byla klidnější, ale i tak jsme se párkrát zapotili 🙈😅 Tomáš je ale ohromně šikovný, takže dnešek bezvadně odkormidloval. Odpoledne foukal tak silný protivítr, že jsme se nemohli chvíli dostat na „pláž“ u kempu, kde jsme dnes končili. Chvíli jsme s větrem bojovali, pak jsme stáli na místě a nakonec nás zavál ke břehu, aniž bychom mohli cokoliv ovlivnit.

Z města jsme dnes vyjížděli s 11 dalšími lidmi (včetně 2 Češek) a další 2 skupiny jsme potkali na vodě. Všechny jsme je ale postupně předjeli nebo oni skončili v dřívějším kempu, a tak jsme asi poslední dvě hodiny pluli úplně sami.

Užívali jsme si přírodu, vodopády, …

Po čtvrté jsme dopluli ke kempu. KONEČNĚ.

Nejdříve jsme tam kromě jedné starší dvojice byli sami, ale pak se kemp zaplnil ostatními vodomilci 😀 Většina z nich má kanoe pronajmuté na tři dny. Myslím, že to úplně stačí a věřím, že si to užijou! Na bezpečnostním školení s námi byly i 70leté paní, nechápu, že mohou pádlovat, když pádlo váží snad dvě kila… ale je bezva, že se zapojují i starší lidé 👍 Vypozorovali jsme, že tu jsou hlavně turisti – Německo, Francie, Australie, Slovinsko, Švýcarsko.

My jako TA hikeři potřebujeme plout o 2 dny déle. Poslední dva dny má hodně foukat od moře, takže si asi „užijeme“.

Večeři jsme si připravili naprosto luxusní. Koupili jsme si pita chleba, do kterého jsme si dali sýr a salát (bílé a červené zelí, mrkev, koriandr) s dresinkem a ještě se sýrem ala „Lučina“.

Večer mě tak moc bolely ruce, že jsem musela při psaní blogu musela několikrát odložit telefon.

V sedm začalo pršet. Doufáme, že co nejdříve přestane, aby se řeka moc nerozvodnila a plulo se nám zítra dobře.

Ve 20:30 jsme solidně hotoví!

35. den Te Araroa: Příprava na 5denní cestu na kanoi v Taumarunui; Zero day and Preparation for Wanganui River Trip
37. den Te Araroa: Most, který vede nikam; Wanganui River Day 2, Bridge to Nowhere, Tieke Kainga Hut (1250 km)

3 Replies to “36. den Te Araroa trail Nový Zéland: Vyplouváme, ahóóój! Wanganui River Day 1, John Coull Campsite (1 233 km)”

 1. Ahoj vodáci,

  dobře doplujte. To je ale fuck raketa za jednu kanoe a místo na stan – děs běs :(. Za tu cenu by to měli dodávat s domorodcem, co to v případě potřeby i odpádluje :). Hlavně ať vám vyjde počasí – tož vodě zdar a prima pomyslný víkend

 2. Michal senior says: Odpovědět

  Ahoj Leni a Tome,
  děkujeme za všechna ta poutavá vyprávění a videa. Teď jste na vodě, tak Vám to Archimedův zákon alespoň trochu odlehčil a užijete si krásné přírody při pohledu z vodní hladiny. Já mohu jen zavzpomínat, že jsem cca před 50 roky sjel Želivku a Otavu, ale to byla pohoda, i když občas také byl „olej“, kdy jsme museli zapádlovat nebo přenášet kanoe přes stavbu přehrady na pitnou vodu pro Prahu, která se tenkrát stavěla ….
  Díky také Jirkovi za stálou podporu, kterou Vám dává:)
  Mějte se všichni hezky a Bůh Vám žehnej!
  táta

  1. Děkuju – hezký víkend 🙂

Napsat komentář