7 Replies to “2017: PCT – GEAR LIST aneb jak se balí pod 5 kilo”

 1. Dobrý den, se zájmem jsem si přečetl váš blog o PCT. Díky za to a máte můj obdiv. Rád bych se zeptal na batoh. Uvažuji také o Osprey Exos 38 nebo 48. Stačila vám ta 38 velikostí? Řekněme na výbavu a jídlo na týden? Připadá mi celkem malá a tak se zatím kloním k 48.
  děkuji

 2. Dobrý den! Ano, 38 L nám stačilo, ale nikdy jsme neměli jídlo na týden – odhaduji, že max. tak na 5 dnů. Ale myslím, že i na týden by se tam jídlo vešlo za předpokladu, že a) Vaše výbava je opravdu minimalistická – jako ta naše (naše se nám ověřila, že je OK – já bych ještě vyndala 1 tričko a spodní prádlo), plus jestli máte malou lehkou karimatku jako my. Jestli vám pulku batohu zabere jen spacák, tak se to tam prostě nevejde. A druhá poznámka – objem jídla na 7 dní první měsíc byl jiný než by byl objem na 7 dní za 4 měsíce – určitě jsme vyloženě ŽRALI 🙂 alespoň 3x více 🙂 Jinak ještě malý tip – jde si koupit větší objem a nenosit už horní víko – takových lidí bylo na PCT dost. A určitě si kupte Osprey – mají DOŽIVOTNÍ ZÁRUKU 🙂 Zpacks dost lidí kritizovalo, že je moc křehký. Pěkný den, Lenka

 3. Dobrý deň a čo Gossamer gear mariposa ? Veľa ultralight hikerkv používa ten .

  1. Mariposa je rozhodně dobrý batoh. Na PCT to bylo tak, že drtivá většina batohů byl Osprey Exos (48 L), a pak dlouho nic…a o jednotky procent se pak jednalo o varianty batohů Zpacks, a až poté Gossgammer – nechci tím dělat závěry, jen popisuji stav z trailu:)

   My zvolili Exos 38, jelikož nám prostě vyhovují odvětraná záda. Kvůli tomu budu mít klidně o 200 gramů těžší batoh:) Navíc od letoška se vyrábí nový batoh Osprey Levity 45, který váží 835 gramů! …a má i odvětraná záda:-) Tento batoh máme nyní také.

   Jinak náš aktuální gearlist je zde: https://lighterpack.com/r/b81htl

 4. Jirka Šebek says: Odpovědět

  Ahoj. Dostal jsem se k Vašim videím z PCT. Měl bych dva dotazy. Jeden je ke střihu videa, ohledně aplikace kterou jste používali nebo používáte. A druhý dotaz je k filtraci vody. Jak nebo z čeho je vyroben Váš filtr na vodu, event dal by se někde stáhnout návod na výrobu??? Děkuji a přeji hodně štěstí při Vašich dobrodružstvích Jirka.

  1. Ahoj Jirko, se stříháním videí to není vůbec lehké – programů je hromada…a těžko se něco zcela doporučuje:) Ani jeden program totiž neumí vše, co by člověk chtěl… Zkus když tak InShot, AndroVid, PowerDirector…a nebo Quik. Nejlepší je ale stříhat videa rovnou v PC (na to používám Davinci Resolve). Nicméně, nejsem žádný střihač a kvalita mých videí je nízká… Nechci totiž stříhání věnovat tolik času…. ono se to nezdá, ale třeba s konečným videem z PCT jsem strávil minimálně 40 (?) hodin…

   K filtru: My používáme Steripen, což je UV světlo…to si tedy nevyrobíš. Pokud jsi myslel prefiltr, tak ten je jen na odstranění těch nejhrubších nečistot – tím vodu nevyčistíš od bakterií a virů (to udělá právě to UV světlo). Prefiltr jsem si vyrobil prakticky z tohoto: https://www.amazon.com/SteriPen-Pre-Filter/dp/B002IAMETK – kdy jsem použil vnitřní filtr a vložil ho do pevnějšího plastového pytle, kde jsem ustřihl jeden roh… zároveň jsem zpevnil plastovým stahováním).

   Pokud nechceš nic elektrického, tak to pak doporučuji Katadyn BeFree Water Filter 1,0l (https://amzn.to/2LiDxii)

 5. Jirka Šebek says: Odpovědět

  Ahoj moc děkuji za tipy a informace. Vyzkouším a uvidím co mi z toho sedne nejlépe. Díky Jirka

Napsat komentář