11 Replies to “2017: PCT – GEAR LIST aneb jak se balí pod 5 kilo”

 1. Dobrý den, se zájmem jsem si přečetl váš blog o PCT. Díky za to a máte můj obdiv. Rád bych se zeptal na batoh. Uvažuji také o Osprey Exos 38 nebo 48. Stačila vám ta 38 velikostí? Řekněme na výbavu a jídlo na týden? Připadá mi celkem malá a tak se zatím kloním k 48.
  děkuji

 2. Dobrý den! Ano, 38 L nám stačilo, ale nikdy jsme neměli jídlo na týden – odhaduji, že max. tak na 5 dnů. Ale myslím, že i na týden by se tam jídlo vešlo za předpokladu, že a) Vaše výbava je opravdu minimalistická – jako ta naše (naše se nám ověřila, že je OK – já bych ještě vyndala 1 tričko a spodní prádlo), plus jestli máte malou lehkou karimatku jako my. Jestli vám pulku batohu zabere jen spacák, tak se to tam prostě nevejde. A druhá poznámka – objem jídla na 7 dní první měsíc byl jiný než by byl objem na 7 dní za 4 měsíce – určitě jsme vyloženě ŽRALI 🙂 alespoň 3x více 🙂 Jinak ještě malý tip – jde si koupit větší objem a nenosit už horní víko – takových lidí bylo na PCT dost. A určitě si kupte Osprey – mají DOŽIVOTNÍ ZÁRUKU 🙂 Zpacks dost lidí kritizovalo, že je moc křehký. Pěkný den, Lenka

 3. Dobrý deň a čo Gossamer gear mariposa ? Veľa ultralight hikerkv používa ten .

  1. Mariposa je rozhodně dobrý batoh. Na PCT to bylo tak, že drtivá většina batohů byl Osprey Exos (48 L), a pak dlouho nic…a o jednotky procent se pak jednalo o varianty batohů Zpacks, a až poté Gossgammer – nechci tím dělat závěry, jen popisuji stav z trailu:)

   My zvolili Exos 38, jelikož nám prostě vyhovují odvětraná záda. Kvůli tomu budu mít klidně o 200 gramů těžší batoh:) Navíc od letoška se vyrábí nový batoh Osprey Levity 45, který váží 835 gramů! …a má i odvětraná záda:-) Tento batoh máme nyní také.

   Jinak náš aktuální gearlist je zde: https://lighterpack.com/r/b81htl

 4. Jirka Šebek says: Odpovědět

  Ahoj. Dostal jsem se k Vašim videím z PCT. Měl bych dva dotazy. Jeden je ke střihu videa, ohledně aplikace kterou jste používali nebo používáte. A druhý dotaz je k filtraci vody. Jak nebo z čeho je vyroben Váš filtr na vodu, event dal by se někde stáhnout návod na výrobu??? Děkuji a přeji hodně štěstí při Vašich dobrodružstvích Jirka.

  1. Ahoj Jirko, se stříháním videí to není vůbec lehké – programů je hromada…a těžko se něco zcela doporučuje:) Ani jeden program totiž neumí vše, co by člověk chtěl… Zkus když tak InShot, AndroVid, PowerDirector…a nebo Quik. Nejlepší je ale stříhat videa rovnou v PC (na to používám Davinci Resolve). Nicméně, nejsem žádný střihač a kvalita mých videí je nízká… Nechci totiž stříhání věnovat tolik času…. ono se to nezdá, ale třeba s konečným videem z PCT jsem strávil minimálně 40 (?) hodin…

   K filtru: My používáme Steripen, což je UV světlo…to si tedy nevyrobíš. Pokud jsi myslel prefiltr, tak ten je jen na odstranění těch nejhrubších nečistot – tím vodu nevyčistíš od bakterií a virů (to udělá právě to UV světlo). Prefiltr jsem si vyrobil prakticky z tohoto: https://www.amazon.com/SteriPen-Pre-Filter/dp/B002IAMETK – kdy jsem použil vnitřní filtr a vložil ho do pevnějšího plastového pytle, kde jsem ustřihl jeden roh… zároveň jsem zpevnil plastovým stahováním).

   Pokud nechceš nic elektrického, tak to pak doporučuji Katadyn BeFree Water Filter 1,0l (https://amzn.to/2LiDxii)

 5. Jirka Šebek says: Odpovědět

  Ahoj moc děkuji za tipy a informace. Vyzkouším a uvidím co mi z toho sedne nejlépe. Díky Jirka

 6. Petr Fučík says: Odpovědět

  Ahoj, inspirativní počínání, díky. Videa natáčíte na foťák? Máte prosím tip jak zachovat videa s vyšším rozlišením (1080 a výše) na youtube ? Při nahrávání mi není volba komprese nabídnuta a po nahrání je video evidentně v nižší kvalitě než originál….
  Díky. Petr

  1. Ahoj Petře, jsme rádi, že s Lenkou pomáháme inspirovat:-) Toto video bylo natočeno na GoPro Session 5, ale byl tam dost problém s baterií. Pak jsem natáčel na GoPro 6…a nakonec jsem z důvodu úspory času (neustálé přehrávání z kamery do mobilu pro stříhání) a váhy zůstal u mobilu:)

   Kvalita na YT se mi také nelíbí – zkoušel jsem vše možné, různé bittrate (i 100 Mbits)…ale nic. Videa jsou stále horší, než originály.

 7. Ahoj, super inspirace. Chystám se na PCT letos. Nemáte náhodou na prodej bear canister?

  1. Ahoj Pavle,

   bear canister již nemáme – darovali jsme je dalším PCT hikerům, u kterých jsme několik dnů po konci trailu spali:)

   Nejspíše již následující znáš, ale i tak radši napíši:-)

   Doporučuji zvážit, zda ho vůbec kupovat…je možné ho pronajmout… Kontaktuj Kennedy Meadows North Resort…loni v letě jsme byli v USA znovu…a potkali jsme se s majitelem resortu, který říkal, že se pokouší rozjet půjčovnu…kdyby si pronajmeš kanystr v Kennedy Meadows (na jihu) a pak odevzdáš v Kennedy Meadows na severu (ano, jmenují se ta místa takto).

   Do začátku Sierry nepotřebuješ kanystr…a ani to nedoporučuji..není důvod. Medvědi na jihu nejsou…možná nějaký kus kolem White Water…ale s nimi není problém, jsou to jen přerostlé veverky…

   V Sieře také není povinný všude, ale Tobě nic jiného z logiských důvodů nezbývá…musíš ho nosit celou cestu do Sonora Passu (to je sedlo, kde je silnice vedoucí do Kennedy Meadows North). Pak je ještě jedno místo na severu Kalifornie – Lessen Vulcanic Park, kde je cca 40 mil, kde bys měl mít kanystr…ale uprostřed je resort, kde když budeš kampovat, tak nemusíš kanystr mít.

   To, že po KM North není povinný bear kanystr však neznamená, že tam medvědi nejsou:) …. Obecně, medvěd nechce problémy…žádné zdravé zvíře (jen maximálně hladové) jde do konfliktu…. Takže pokud budeš dělat hluk když chodíš, nebudeš jíst kde spát, tak je šance, že medvěda vůbec potkáš minimální…nakonec budeš rád, že nějakého uvidíš.:)

   My pak měli URSACK (https://www.ursack.com/) – super věc, pytel přivážeš ke stromu…a máš „klid“. Hlavně je důležité mít odor proof vak (ten si můžeš koupit také na jejich webu). Řada lidí Ti bude říkat, že můžeš s jídlem spát ve stanu…ale to Ti budou říkat Ti, kteří prostě měli štěstí (medvědů totiž tolik v té oblasti není). Zkus si toto někde na Aljašce…a dopadne to asi špatně:))

   Jídlo tedy vždy alespoň 80 metrů od stanu, dle větru…(který se samozřejmě v noci může otočit..ale s tím moc asi nenaděláš:) ).

   Kanystr si můžeš kdyžtak koupit v Kennedy Meadows před Sierrou..ale já bych to takto nedělal. Tam není dobré se zásobovat…. lepší je KM projít a jít další den a půl a sejít do Lone Pine (je to sedlo k Horseshoe Meadows…míle asi 740…)…tam si dojet do města….koupit Bear Canister tam (zavolej si tam do sportu dopředu a zabookuj si kanystr)… Pak se vrať na trail…vylez si Mount Whitney…vrať se na PCT…a přes Kearsarge Pass se vrať pro zásobování (a klidně znovu do Lone Pine). Lone Pine je super město, je tam vše, je tam i dobrý hostel…atd.

   Šli jsme to tuhle část 2x a je to dle nás opravdu nejlepší varianta:)

   Poku chceš vědět více, tak se klidně ptej… Pokud jsi z Prahy, tak se klidně můžeme sejít a popíšu Ti trail a tipy osobně.

Napsat komentář