2017: PCT – 16. den na trailu; pohodová etapa, přes den vedro – večer velká zima

18https://youtu.be/lWmn4NphIEM
Do půlnoci jsme nahrávali fotky a videa, a pak jsme nemohli usnout, i když jsme byli unavení. Nakonec se to podařilo. Vstávali jsme v šest, sbalili věci a po sedmé vyrazili na snídani. Byla docela dobrá. Měli jsme kávu a džus, cereálie, sladké pečivo atd. V rámci ceny za pokoj super.

Před půl devátou jsme šli na autobus. I tady se nás lidé v autobuse ptali, jestli jdeme PCT. Pak přistoupil kluk s holkou, sedl si, otočil se na nás, usmál se a řekl: „Nice hiking“ – Ať vám to dobře šlape 🙂 Autobus stál dolar a půl pro jednoho. Tomáš se celou dobu bavil s řidičkou, byla docela zvídavá 🙂 Cesta trvala přes 40 minut, město má napříč 16 Km, pojali jsme to jako vyhlídkovou jízdu 🙂

Autobus nás dovezl nejblíže k treku, jak mu jeho jízdní řád dovoloval, zbytek jsme museli dostopovat. Čekali jsme na stopu asi deset minut, projelo kolem nás několik aut, jedno nás chtělo vzít, ale jelo opačným směrem. Asi za deset minut se však auto vrátilo a svezlo nás k místu, kde jsme skončili. Trail angel se jmenoval Steve a jemu a jeho přítelkyni jsme na oplátku za svezení dali tip na aplikaci Hikerbot, kterou používáme, a na goratexové ponožky.

Kromě tří lidí, které jsme potkali, jsme šli celý tento úsek sami.

Na trailu jsme narazili na trail magic. Ve velkém kontejneru byly hygienické potřeby a jídlo pro případ nouze. Škoda, že jsme o tom nevěděli včera, mohli jsme se zde najíst a dojít až do města bez stopování.

Cesta byla příjemná a i když jsme vyšli až dopoledne, zvládli jsme potřebný počet mil 🙂

V krajině jsme našli zajímavou stavbu. Dům působil soběstačně. Měl větrnou elektrárnu i mlýnské kolo. Byl obrovský.

Cestou jsme potkali dvě kešky s vodou – je to opravdu úžasné, když vám úplně cizí lidé připraví vodu. Zde v těch vedrech má pro nás čistá voda obrovskou hodnotu.

Na trailu jsme narazili na cedule odkazující na trail angely – lidi, u kterých můžete ve městě Big Bear spát.

Večer jsme spali na nehostinném kempovišti a před spaním nám byla oběma zima. Ještě jsme potkali takovou zvláštní paní, která se o těch, co neujdou celý trail, vyjadřovala s despektem, i když nám říkala, že sama chodí PCT po částech…

2017: PCT - 15. den na trailu; návštěva města Big Bear 
2017: PCT - 17. den na trailu; točíme se stále kolem Big Bear Lake, Army trail magic - splněný sen

Napsat komentář